Velikonoční přípravy v procesu

Pokud jste četli loňský Blogmas, tak asi tušíte, že mám opravdu ráda tradice. Vše se vystupňovalo s příchodem dcerky. Tvořit tyto vzpomínky pro ni je prostě nádhera. Zatím nechápe proč se co děje. O Vánocích netušila, proč máme ozdobený stromeček, ale to ji nebránilo se radovat a já díky tomu pochopila slovní spojení „rozzářené dětské oči“. Proto ani Velikonoce neošidíme.

Chystané tradice – naše plány

Jednu tradici si chci převzít ze svého au pair života v USA. Tedy Easter Hunt, tedy po domě či zahradě se schovají dárečky (čokoláda, čoko vajíčka, prostě cokoliv podle představivosti) a prckové poté hledají. Můžete jim dát klidně i mapu pokladů, když už jsou větší.

Nás plán na letošní rok je takový, že bych chtěla najít někde po bazarech Lego duplo po kilech (pokud máte někdo zkušenost, budu moc ráda, když se podělíte v komentářích). Zrovna u dcerky nastala doba, že chce pořád něco stavět a tvořit. Lego a různé kostky jsou podle mne super nástroj na rozvíjení motoriky, a abych byla upřímná, i nás s manželem to dost baví.

Společně s touto tradicí u nás bude chodit i velikonoční zajíček. Nejsem zastánce mrskání a už vůbec né toho, že jen kluci si tento sváteční den mohou „užít“. Ráda bych, aby jednou společně s tátou pletli pomlázku, ale spíše jako dekoraci než na použití. Tudíž tedy velikonoční zajíček. Letos dostala malá od mých rodičů pletený košíček a ten ji bude zajíček plnit. Pouze nějaké drobnůstky – ovoce, kapsičky a možná nějakého malého plyšáčka.

K tomu patří i stopy zajíčka, které ji ráno dovedou ke košíčku. Trošku mne odrazuje využití mouky, ale třeba by se to dalo udělat i jinak. I když moje zvědavost, jestli si toho dcerka všimne a půjde po těch stopách bude asi silnější. Na internetu najdete spoustu šablon nožíček, já teda doufám, že pěst a prsty tohle kouzlo také udělají.

K Velikonocům neodmyslitelně patří barvení vajíček. Už začínáme vyfoukávat a budu testovat jedno barvení s laky na nehty (studená voda, pár kapek laku na nehty a vajíčko do toho ponořit). Měla by z toho vyjít pěkná mozaika. Barvit můžete i klasická vařená vajíčka. Koupit se dá přímo barvivo nebo můžete, jak dělá moje mamka, udělat „vývar“ z cibule a pak do silonové ponožky dát vajíčko, na které nalepíte různé lístečky, např. petržel. Výsledek je krásný a přitom vše už teď máte doma.

Letos jsem už vysadila trávu, aby byla na Velikonoce už pěkně hustá. Plánuji do toho zasadit pak králíčky společně s vajíčky. Použila jsem mix žita a ovsa, jako každý rok. Prvně to nechám pár dní zapařit a pak když vidím, že se už klube, tak postupně sdělávám.

Pečení a vaření

Na snídani letos vytasím to, co jsme si za posledních pár měsíců naprosto oblíbili a není týden, abychom si to neudělali. Ať už na snídani nebo dokonce takovou lehkou svačinu. A tím jsou lívance. Mám v plánu to udělat ve tvaru králíčka. Dá to trošku práce, ale rozhodně je to pastva pro oko. Nemůže samozřejmě chybět beránek a mazanec.

Na recepty se můžete těšit ve velkém formátu připravovaném na 28.3.2021.

Ráda jsem na Velikonoce pekla i máslové croisanty. Letos jsem měla v plánu je i plnit vanilkovým krémem. Uvidím, jak to bude vycházet, jelikož jsou hodně časově náročné.

Tohle je můj plán na Velikonoce. Jak to bude probíhat a jak to všechno dopadne, můžete sledovat na profilu a v instastories @zuzapolivka.

Všechno tohle chystání a přípravy, hledání zajímavých tradic, to vše mne neuvěřitelně baví. Těším se také až budeme moct s dcerkou ručně tvořit králíčky, vajíčka a jiné dekorace. Už teď mám nástěnku na pinterestu plnou nápadu. Doufám, že ji to bude bavit.

Máte nějaké zajímavé tradice na Velikonoce? Přetrvává u Vás pořád klasické mrskání?

Mějte se krásně

Zuza

0 0 votes
libil se Vám článek
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments