Moje seberealizace v čase

Minulou sobotu jsem načala celou svoji etapu seberealizace (viz článek Mateřství jako seberealizace). Dnes bych Vám chtěla ukázat něco, na čem jsem pracovala v kurzu Life planning (kurz na osobní rozvoj), na který jsem chodila na Stanfordu (článek o studiu na Stanfordu najdete tady). Do USA jsem odjela hned po promoci, takže moje představa o další etapě, o pracovní etapě, byla hodně ovlivněna studiem, které mne hodně bavilo a myslela jsem, že u oboru zůstanu.

Samotný kurz

Pokud byste chtěli, tak různorodější skupinku lidí byste těžko hledali. Často tam byli lidé, kteří toho už měli hodně za sebou a kteří měli rozjeté svoje podnikání, ale jaksi narazili a ztratili vášeň. Byly tam ženy, které se chtěli seberealizovat, i když pracovat nemuseli. Byli tam i tací, jako já, kteří měli představu, ale nevěděli jak ji vzít a začít realizovat. Na americkém školství mám snad nejraději to, že to nejsou jen plané řeči, ale v hodinách pracujete na něčem skutečném. Dáváte dohromady svoje nápady, konzultujete, obhajujete a při tom všem potkáváte skvělé a inspirativní lidi. Jako třeba skupinka holek, se kterými jsem pak pracovala na většině svých projektů.

Trávily jsme spolu pak i čas mimo třídu a společně vyrazily i na baseball do San Francisca. Jedly spoustu jídla, debatovaly a snily. Čím dál víc si uvědomuju, že rčení Your vibes attracks your tribe má něco do sebe (pro anglicky mluvicí dávám odkaz na pěkný článek zde). Jednoduše řečeno to co dáváte ven, to, jak se chováte, jak jste naladěni, atd. ovlivňuje okolí a přitahuje lidi, kteří to mají stejně. Vlastně lidově se u nás říká – vrána k vráně sedá.

Když jsem byla v USA, plnila jsem si svůj obrovský sen. Měla jsem svoje chmury, občas mi bylo smutno a bylo toho na mne někdy hodně. Ale hlavně jsem byla šťastná, že jsem se dokopala k takovému kroku. V ten moment jsem přitahovala k sobě lidi, kteří byli na stejné vlně a navzájem jsme se motivovali a inspirovali.

Pracovní sešit jako deníček snů

Na kurz jsme si pořídili pracovní sešit a na něj se teď společně podíváme. Já jsem se u toho listování dost pobavila. Moje představa se s realitou potkala velmi zlehka. Ten samotný cíl je asi pořád stejný, jen ty kroky k němu se hodně liší. Podstata pomáhat byla jasná už tehdy.

Na jednotlivých stránkách byly zajímavé podněty k zamyšlení. Nutilo mne se na všechny moje plány a touhy podívat z jiného úhlu. Kde se vidím nejen za pár let, ale třeba za měsíc! Na to se Vás nikdo moc neptá. Každého zajímají dlouhodobé plány. Jenže i ty potřebují pevné základy od těch krátkodobých.

Sepsala jsem si toho hodně. Dám Vám na fotkách níže nahlédnout trošku do mých snů před 7 lety.

Porovnání

Takže jak? Co jsem chtěla a co mám? Toužila jsem po cestování. To se mi splnilo až do .. no všichni víme. Toužila jsem ještě žít v zahraničí. To se mi třeba ještě splní. Chtěla jsem jít do velkého zahraničního korporátu – splněno – a dělat v zahraničním obchodě – s přimhouřenýma očima splněno, ale v jiné firmě.

Když jsem se dívala na životní hodnoty, tak ty se moc nezměnily. Touha, tehdá jsem myslela, že nebude vyslyšena, byla být mámou. Teď mi tu ten malý drobeček spí a já jsem za to, i přes některé dny na palici, neskutečně vděčná. Musím si prostě říkat, že každý má „svůj den“. Protože říkat si „to je jen období“ přestává fungovat.

 

Osobní rozvoj v každém věku

Co z těchto posledních dvou článků plyne? Zajímá Vás něco a chcete se tomu věnovat, tak si za tím jděte. Nikdy není pozdě se zaměřit na vzdělávání se v tom, co Vás zajímá. Podívejte se na fotografii nad touto částí a uvidíte skutečná data, co jsem vyplňovala. Neměla jsem tušení, co dál, ale hledala jsem a vlastně stále trošku hledám.

Někdo je šťastný člověk a ví, co chce dělat už v 15 a někdo hledá svoji vášeň ještě ve 40. Ani jedno z toho není špatně. Špatně je když člověk poleví a nad svoji touhou a přáním hodí rukou. Sny se mají hledat a plnit.

Zkuste se podívat na fotky níže a třeba si to vyplnit podle sebe. Obzvlášť tu prostřední fotku. Napište si datum (já tehdá zvolila svoje 40 narozeniny). Zavřete oči a představte si to. Co děláte? Jakou máte práci? Jaké máte koníčky? Jaké lidi máte kolem sebe? Co Vás dělá šťastnými? Co jste se za tu dobu naučili? Čím jste přispěli do společnosti?

Když o tom dokážeš snít, dokážeš to udělat.

Jaký je Váš největší sen? Plníte si ho? Máte třeba tzv. Vision Board (tabuli snů)? Píšete si roční předsevzetí? Co děláte proto, aby se Vám Vaše sny plnily?

Zuza

5 1 vote
libil se Vám článek
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments