Doma s Polivkou: Na co při úklidu koupelny zapomínáme?

lavender, soap, towels

Naši koupelnu bych mohla umývat několikrát denně a stejně by se tam vždycky něco našlo. S malou jsme tam několikrát denně na přebalování a umývání. Malá se už všude sápe a díky ní jsem zjistila, na které místa značně zapomínám. Tady máte můj top 4 místa v koupelně plus toaleta.

Pračka

Ráda bych použila předložku, ale pračka je opomíjená ať už je to za, pod, v anebo na. Naše pračka je značná stařenka, je těžká jako .. (doplňte podle uvážení), takže odhodlat se k tomu abychom (aby manžel) ji odtáhli stojí spoustu zebezapření, ale naše koupelna je totální chytač prachu a za pračkou je to velmi intenzivní. Pračku na pročištění vevnitř můžete nechat běžet na prázdno na vysoký stupeň společně s octem, ale to upřímně moc nedělám. Přidávám ocet do každého praní a tím, že peru velmi často doufám, že to stačí.

Nezapomínejte otírat pračku všude. Naše pračka má třeba z boku (já tomu říkám) plastiku a v tom se chytá pořád spousta prachu.

Předek vany

Ruku na srdce, že nejsem jediná, která na to dřív zapomínala. Mám pocit, že jsem dřív jela hodně podle kréda, že co má hladký povrch a kolmo k zemi, tak že nepotřebuje otírat.

Držák na kartáčky

U nás doma nemáme žádný speciální držák, prostě starý hrníček bez ucha. Nezapomínejte ho pravidelně umývat, nebo ho přímo dejte do myčky. Vše co Vám stíká z kartáčku, zůstává pak v držáku. Pasta, voda, bakterie.

Koupelnová skříňka

Velmi idividuální point je okolo koupelnové skříňky. Naše má nožičky a je tak zvláštně situovaná, velmi špatně se kolem ní uklízí. Občas holt musím na kolena a dát tomu zase lesk.

Záchod

Prvně jsem byla nesvá z toho psát tu o uklízení záchodu. Jenže donedávna jsem spoustu z těchto kroků vynechávala. A když se záchod pořádně neuklidí, tak je to prostě znát. O vůních doma a jak jim pomoct vyniknout (a přitom na to nebudete muset kupovat nic speciálního) bude ebook Doma s Polivkou, který vyjde v průběhu měsíce března a bude ZDARMA.

1. Celý záchod vydesinfikujte
– desinfekční čistič a našplíchejte vše odshora dolů – VŠE (splachovadlo, celé prkýnko, nožičku,..)

– otřete vše desinfekčními ubrousky (tuto variantu používám nejčastěji já).

2. Udělejte víc prostoru pro úklid. Záleží toaleta od toalety, ale vše co jsem zatím viděla, tak to jde a to, snižte hladinu vody co nejníže (klasicky štetkou na záchod, případně zvonem pokud máte). Dostanete více prostoru k čištění (tip od profesionálů z Clean my Space – výborný kanál pro uklízecí nadšence – doporučuju).

3. Zkuste i jednou za čas, aspoň, oddělat prkýnko. Každé prkýnko by mělo mít takové zobáčky na odcvaknutí od záchodu. Nebo budete muset vzít kartáček na zuby a pořádně to tam očistit.

4. Nezapomínejte na nožičku (pokud ji Váš záchod má) a hlavně na prostor za záchodem

5. A teď to co jste úplně slyšet nechtěli. Musíte umývat i štětku. Ta totiž drží snad nejvíc oderu, který se na záchodě drží. Jednou za čas, ji dejte do kýble, zalijte octem a nechte ji třeba přes noc v tom odležet. Další tip na štětku je to, že jakmile vyčistíte záchod, dejte ji mezi prkýnko a záchodový otvor odkapat. Nebude se Vám pak přebytečná voda držet v držadle.

Koupelnu mám už nastavenou ve své denní rutině (o té si můžete přečíst ve článku s tipy od profesionálů) a už mi ani nepřijde, že ji uklízím. Čistá a lesklá koupelna má prostě svoje kouzlo. Je to vlastně, dá se říct, první místnost, kterou vidí návštěva. I z toho důvodu je fajn ji dá trochu více péče.

Byla bych ráda, kdybyste se v komentářích podělili o tipy na přípravky k úklidu koupelny. Čím dál více se snažím přejít na ekologičtější varianty. Objevila jsem jednu variantu na úklid vany a umyvadla v dm drogerii Feel Eco a zatím spokojenost. Jen zatím hledám něco na toaletu. Soda a ocet je fajn, jen jednou za čas bych to chtěla vzít trošku hlouběji. Děkuji za tipy.

Mějte se krásně

Zuza

Vždy uklízejte odshora dolů, zleva doprava, směrem ke dveřím. Velmi si zjednodušíte práci.​
Zuza Polivka
autorka blogu
0 0 votes
libil se Vám článek
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments