Doma s Polivkou: Jak se motivovat k úklidu? 5 tipů, které se dají aplikovat i do běžného života

cactus, kitchen, design

Vyložme si karty na stůl. Pravděpodobně jste na tento článek neklikli, protože uklízení zbožňujete. Důvodem je spíše to, že ho naopak nemáte rádi, ale bohužel je to nedílnou součástí života a vy se snažíte najít co nejjednodušší způsob jak zatočit s chaosem (spoustu tipů, rad a motivace bude obsahovat velký ebook Doma s Polivkou, který vyjde v druhé půlce roku 2021). Pravděpodobně tedy hledáte motivaci a inspiraci.

A víte co? Tohle všechno tady najdete!

Pro začátek Vám ale řeknu jednu věc. Pokud máte doma občas chaos, všude nádobí a oblečení a vy jen sedíte a myslíte na dovolenou, tak je to NAPROSTO V POŘÁDKU!! Sice o uklízení píšu, sice uklízení mám ráda a je to pro mne relax, máme už nastavený systém efektivní domácnosti, ale i přesto je občas naše domácnost vzhůru nohama. Rozdíl je v tom, že už se za to nebičuju jako dříve.

Ani vy se za to nebičujte. Společně to dáme dokupy. Ukážu Vám, jak to dostat pod palec. Už jste si určitě prošli články s tipy od profesionálů a první ze serie mých tipů. Dnes se podíváme na motivační tipy na dny, kdy se Vám vůůůbec nic nechce. Super na tom je i to, že se to dá aplikovat často i na běžný život. Pojďme na to..

1. Jednou to stejně budete muset udělat. A ten čas je TEĎ!

Pokud nemáte paní na úklid, tak to stejně budete muset udělat. Začínám pěkně hloupým tipem, že? Jenže to je fakt. A pokud jste jako já, tak představa, že to na Vás čeká, je ničící. Nedokážu se od toho odprostit a pořád to nade mnou visí. Jsem možná trošku divná, ale čistá domácnost znamená, že se můžu uvolnit. Prostě nepořádek doma je nepořádek uvnitř nás.

Schválně jestli se v tom poznáte. Stojíte na kraji kuchyně. Je 10 večer a jediné co chcete je zabořit se do gauče a koukat na něco nebo prostě jen zalézt do postele a jednoduše spát. Jenže v kuchyni je hromada nádobí. Vám se nechce. Tak zhasnete a co oči nevidí .. tak co, je to povědomé? Pamatujete si taky ty rána, kdy přijdete do kuchyně a je to prostě hnus? Pardon ale lepší slovo mně nenapadá. A pak trávíte desítky minut drhnutím zaschlého jídla. Taky to vidíte, že? Tak když budete stát večer u té linky, věnujte tomu rychlých 10 minut. Pokud tam máte takovou hromadu, že si teď říkáte .. pchee 10 minut? Pojďme na tip číslo 2.

2. One touch

O tomto způsobu jsem už mluvila ve článku 10 tipů od profesionálů. Je to naprosto dokonalý způsob, jak si udržet domácnost pod palcem. Jednoduše řečeno. Cokoliv máte v ruce, nepokládejte to bez hlavě někam, kde to chvíli vydrží než tomu najdete nějaké další místo. Prostě to udělejte hned!

3. Výzva přijata

Dávám si různé výzvy a potom se za to odměním. Například když uklidím rychle nádobí, udělám buchtu. Sice skončím zas na začátku s úklidem nádobí, ale za tu buchtu to stojí. Ale ve vší vážnosti. Člověk je tvor soutěživý. Třeba Vám pomůže pustit si k tomu videa z Cleaning Motivation na Youtube. Mne to třeba dříve hodně k lepšímu a efektivnímu úklidu pomáhalo. Plus je tam velká výhoda. Uvědomíte si, že to doma nemáte tak hrozné. Vážně, zkuste to. Nebo si nastavte časovač na 10 nebo 15 minut. Ukliďte co nejvíce v tomto časovém intervalu. Pak se odměňte se za to třeba dobrou kávou.

4. Sepsat si seznam

Tento bod využijete (jako i některé předešlé) i jako motivaci pro běžný život. Občas mám problém v tom, že mi myšlenky přeskakují všude možně. Nevím, kde začít a mám pocit, že je toho na mne prostě moc. Ať už píšu článek, potřebuju zařídit vše okolo domácnosti, nákupy nebo plánování vaření. Když si to v klidu sepíšu, tak ze mne spadne velký šutr. A to nepřeháním. Dřív jsem si myslela, že jakmile jsem vyšla ze školy, tak nepotřebuju diář. Poslední asi 3 roky jsem měla měsíční plánovač a letos dokonce i diář (pěkný dárek). Mám ho otevřený téměř celý den a jakmile mne něco napadne, tak je po ruce to zapsat a hlava to nemusí držet.

5. Ten pocit potom

Možná jsem divná, ale mám fakt radost po tom úklidu. Jak je vše čisté, voňavé, lesklé a bez zbytečností. Brzy se můžete těšit na ebook zdarma, který Vám bude inspirací pro čistou a voňavou domácnost.

Co pomáhá Vám se odhodlat k úklidu? Nebo všeobecně, co je Vaší inspirací k tomu udělat COKOLIV?

Mějte se krásně

Zuza

0 0 votes
libil se Vám článek
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments