Doma s Polivkou: Na co při úklidu kuchyně zapomínáme?

Na co se při úklidu zapomíná? Když jsem se na to podívala s čistou myslí, bez nějakých postupů, které dělám .. no řeknu Vám, že jsem se trošku zhrozila. Půjdeme společně místnost po místnosti a zaměříme se na různá zákoutí i na místa, která jsou krásně na očích. Jen my jsme se je za tu dobu naučili vnímat jinak.

Dnes se podíváme na kuchyň. Kuchyň si udržujeme v čistotě, jelikož tam skladujeme potraviny, chystáme jídlo, trávíme tam spoustu času přes den. Tak jsem se na ni podívala jinak než obvykle .. no upřímně, mám i jedno místo, o kterém vím, ale tak nějak jsem si ho nepřipouštěla (ano je to číslo 5).

1. Odpady

K těm se dostáváme často až v okamžiku, když neodtíkají nebo nám něco v kuchyni úplně nevoní (a při umývání nádobí víme odkud vítr vane). Jednou za čas jim u nás dáme očistnou kůru. Nejčastěji používáme Freddyho. Ale nějaký více eko způsob, ale s nutností zachování stejné účinnosti stále hledám. Zkusila jsem jeden a efekt žádný. Občas tam kapnu pár kapek esenciálního oleje na provonění. Jen takový tip.

2.  Úchytky

Tato doba si to žádá. Kliky a vypínače děláme všichni pravidelně (že ano?), ale otíráme i úchytky od skříněk nebo lednice?

3. Spotřebiče

I spotřebiče, které jsou na zjednodušení úklidu potřebují pořádně vyčistit. Ano, i myčka .. separetní článek o spotřebičích a jak na ně bude online příští týden v pátek.

4. Skříňky

Taky umýváte skříňky zvenku? Pořádně je otíráte? Nebo dokonce vezmete i škrabkou nebo dokonce kartáček? Skvělé. Tak teď ty skříňky otevřete a vezměte i hrany a vnitřní stranu. V tomto jsem asi značně „old school“ a používám klasický přípravek na umývání nádobí anebo ocet. O octu, jako úklidovém pomocníkovi chystám článek zvlášť.

5. Sporák

A teď jsme se dostali právě k tomu, čemu jsem se vyhýbala jak čert kříži. To jak to vypadá uvnitř a jak se toho zbavit bude příští týden, ale tentokrát myslím jeho okolí. Pěkně tu troubu vytáhněte (pokud máte vestavěnou, gratuluju, máte o starost méně) a pořádně to tam vydrhněte. Budete se možná divit, jak to tam vypadá. Já byla trošku v šoku .. ehm..

Tohle je soupis z mé kuchyně. Podívejte se na svoji kuchyň jinak než obvykle. Na jaké místa zapomínáte vy? 

Mějte se krásně (a hurá na tu kuchyň)

Zuza

0 0 votes
libil se Vám článek
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments