Dovolená byla to, co jsme všichni potřebovali

Potřebovali jsme vypnout. Jelikož na ubytování nebyla wifi, tak jsme vypnuli kompletně. Všechen ten shon každého dne jsme nechali za sebou a odjeli do naprostého klidu. Dovolená s dětmi je jiná než když jsme jezdívali sami dva. Ale ta hlavní podstata je vlastně stejná.

Dovolená ve dvou

Mám ráda cestování, poznávání nových krajů, zvyků a jídel. Baví mne brouzdat se městem nebo krajinou a objevovat. Před dovolenou jsem trávila hodiny na internetu hledáním všeho, co bych chtěla vidět. Neznamenalo to, že to MUSÍM vidět nebo že budu strašně zdrcená, když to neuvidím. Jen jsem  měla ráda představu o okolí a jak se tam potenciálně dostat.

Od určité doby jsem nebyla plážový povaleč a ani jsem nebyla ta, co musela vstávat v 6, aby to všechno stihla. Pro mne byl důležitý klid, dobré jídlo a dobrá společnost. Ráda vzpomínám na LA, Londýn a Amsterdam. Na všech místech jsme si půjčili kola a projížděli okolí (v LA pouze okolo pláží. Nejsem sebevrah, abych se tam vydal někam dál na kole. ČLánek o LA najdete zde). Amsterdam byl v tomhle asi nejlepší a nejpohodovější. Město je kolům přizpůsobeno do všech detailů.

Chtěla jsem z dovolené přijet odpočatá a ne mít potřebu si vzít ještě pár dní volno, abych si oddechla po dovolené. Na všech místech, kde jsem byla jsem toho i tak viděla hodně. Strávili jsme spoustu času objevováním, ale nikdy ne na sílu.

A s dětmi je to vlastně to stejné.

Dovolená s dětmi

Tady je to zpomalení potřeba. Náš rytmus jede podle malé a naprosto nám to vyhovuje. S tím jsme právě vybírali místo pro naši dovolenou. Chtěli jsme do přírody, kde se bude moc vyblbnout, kde může v klidu běhat, objevovat a budou tam hříště, a my nebudeme mít strach, že někde vběhne do silnice. Nevychytali jsme to s možností vběhnutí do rybníka .. ale to jsme naštěstí uhlídali.

Nedokážu si moc dobře představit variantu toho, že bychom malou brali na prohlídky památek a podobně. To by byl rozhodně stres. Stačila nám prohlídka Pohádkové vesničky. Moje představa byla, že by ji mohli zajímat ty domečky, postavičky atd. Bylo mi jasné, že nějaké povídání ji bude úplně jedno. Myslela jsem si, že bude běhat okolo a objevovat. A to dělala. Jenže tato venička je v kopci a víceméně kamenitá. Byl to zážitek, to nepopírám.

Kde jsme to byli?

Navrátila jsem se do dávných dob, kdy jsme na tohle místo jezdili s rodinou. Já si z toho pamatuju už malý zlomek, bohužel. A tak si tvoříme vzpomínky na tohle místo společně. A tím místem je Milovy. Malá pidivesnička s rybníkem na Vysočině. Jeli jsme po sezoně záměrně a byl tam krásný klid. Každý večer byly stále nějaké akce, ale nic jsme na ubytování neslyšeli a to jsme byli od místa činu kousek. Naprosto ideální s dětmi.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou s dětmi, tak je to krásná varianta. Všude jsou lesy. A často i rovinaté. Pokud hledáte nějaké extra vzrušo, tak raději hledejte dál.

Přijeli jsme krásně odpočatí, protože přes den jsme byli jen venku, malá v holínkách a s blátem až za ušima. Spokojená, že může celý den jen dělat houpy a fííí. S jejím spaním jsme si lehli taky a nabírali síly na další aktivní odpoledne.

Cestovatelské plány?

Už pár let je mým snem si půjčit malý obytný vůz a udělat si malý roadtrip. Teď tomu ta doba docela nahrává. Stále čekáme, že malé bude v autě trošku příjemněji a snad příští rok něco už podnikneme. Můj Bucket list se totiž rozrůstá, ale s tím odškrtáváním je to o trošku horší. Těším se na každé dobrodružství, které nás čeká.

Jaké bylo Vaše léto? A jak vnímáte vy dovolenou s dětmi vs. dříve?

Zuza

0 0 votes
libil se Vám článek
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments